Што ќе се случи доколку заспиете на работа, а вашите колеги знаат да користат Фотошоп?

Што ќе се случи доколку заспиете на работа, а вашите колеги знаат да користат Фотошоп?

Откако останал цела вечер буден за да го гледа финалето на NBA, овој човек едноставно не можел да издржи цел ден на работа и решил малку да дремне. За среќа, неговите колеги знаеле точно што му е потребно и направиле една фотографија од него која потоа во Фотошоп ја трансформирале во вистински заспани авантури. Погледнете…


Оригиналната фотографија

Оригиналната фотографија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар