Мирослав Петрески | Кафе пауза

10 совети кои ќе ви помогнат да го воспитате детето да биде примерно

Децата се нашата иднина и ние мора да се погрижиме тие да израснат во примерни луѓе.

Ова се најдобрите методи за опуштање во кои максимално ќе уживате

Стресните денови знаат да бидат долги и исцрпувачки, па затоа потребно е да знаете добро да се опуштите.

Какво е чувството кога секогаш сте опција, а никогаш приоритет?

Кога се работи за љубовта, ако не е возвратена, или е, но нееднакво, тоа е вашиот личен пекол. Личноста која е вашиот приоритет гледа на вас само како опција или како план Б.

Применувајте ги овие техники на работното интервју и сигурно ја добивате работата за која сте аплицирале

Често се случува луѓето да добијат шанса за интервју за работа, но исто така за многумина тоа е и последната станица.

Овие научни факти ќе ве остават тотално зачудени

Друга Земја? Држава поголема од Плутон? Чудната анатомија на коалите? Ќе се зачудите од овие луди факти за нешта кои не сте ни помислиле дека е можно да постојат.

7 позитивни животни совети кои ќе ви ја подобрат сегашноста

Времето е нешто врз кое немаме контрола, затоа е важно да го искористиме правило и максимално. Следете ги овие животни мудрости и направете ја вашата сегашност поубава за живеење.

6 причини поради кои треба да почнете да пишувате дневник

Веројатно не можете да се сетите кога последен пат сте напишале нешто само за своја душа. Пишувајќи се запознавате себеси, а ние ви нудиме уште 6 причини за да почнете да ги исполнувате овие магични страници.

И машките се несигурни: Зошто одбегнува да има секс со вас?

Мажите се повеќе несигурни во сексот отколку што мислите. И нив ги мачат многу мисли, па не треба да се изненадите ако смислуваат изговори за да немаат секс со вас.

4 неочекувани причини поради кои ви пукаат усните

Проблемот со испуканите усни не се јавува само во зима, а причината за овој незгоден недостаток на вашето лице се наоѓа таму каде што најмалку очекувате.

10 причини поради кои најмногу ќе зажалите доколку сте љубовница или љубовник

Почетната страст и возбудата често се претвораат во разочарување, затоа што ваквиот однос се темели на криење и лаги. На заљубените им се зголемуваат очекувањата од партнерот, но и фрустрациите.

Каква брада ви одговара според формата на лицето?

Машките кои сакаат да носат брада, треба да ја обликуваат не само според моменталните трендови, туку и во склад со својот облик на лицето.

Психотест на Пауло Коејло: 3 прашања кои покажуваат дали треба да се плашите од деменција

Вежбите за мозокот се подеднакво важни како и вежбите за мускулите. На блогот на познатиот автор Пауло Коејло се појави годишен тест за утврдување на рани знаци на деменција кој се состои од само три прашања.