10 јули 2015 | Кафе пауза

Фантастични бјути употреби на коректорот кои ќе ви дадат совршен изглед

Коректорот е еден од оние производи кои се апсолутно есенцијални во сечиј несесер. Ги има во разни пакувања, па без проблем можете секаде да го носите со себе, а освен за поправање на шминката, има и други бјути употреби.

Како да направите сируп за ледено кафе?

Одличен за оние денови кога немате многу време за подготовка на кафе

Филм: Терминатор Генесис (Terminator Genisys)

Џон Конор го праќа Кајл Рис назад во 1984 за да ја заштити Сара Конор, но ништо не е онака како што треба да биде...

Еве со какви маки се соочуват девојките кои секојдневно ја исправуваат косата

За некои девојки пеглањето на косата е подеднакво важно како и миењето на лицето...

Иновативни саксии кои го менуваат својот облик како што растението расте

Овој иновативен дизајн на саксии е инспириран од јапонската уметност оригами.

Запознајте ја Фазберта, морското прасе со најслатките мали костими

Станува збор за Фазберта, неодоливото животинче кое е вистинска дива!

10 причини зошто Раковите се најдобрите љубовници во Зодијакот

Раковите, кои се родени помеѓу 22 јуни и 22 јули, се често емоционални, емпатични, сензитивни, активни, интуитивни, имагинативни и лојални.

Народен трик кој ќе ви покаже кога ќе се венчате

Постои едно народно верување, кое сигурно сте го чуле од вашата баба, со чија помош можете да откриете на колку години ќе стапите во брак.

2 трика со чија помош ќе изгледате послабо и поженствено во фустан

Положбата и држењето на телото во секунда може да направи да изгледате поелегантно и поженствено. Исто како и вашиот став.

7 секојдневни нешта кои ги излудуваат луѓето кои тешко донесуваат одлуки

Тешко е да се биде неодлучен човек. Овие 7 секојдневни нешта ги полудуваат луѓето кои не можат да донесат одлуки.

11 футуристички гаџети и технологии кои докажуваат дека иднината не е многу далеку

Идината е веќе тука, а ова се нејзините гаџети и технологии...

10 работи кои треба да ги знаете ако се жените со силна жена

Ова се неколку работи кои би ве советувале да ги имате на ум доколку размислувате да се венчате со силна жена.
Датум: 10 јул 2015
12