Како да направите сируп за ледено кафе?

Како да направите сируп за ледено кафе?

Одличен за оние денови кога немате многу време за подготовка на кафе

Како да направите сируп за ледено кафе?

Потребни состојки:
  • 4 супени лажици гранулирано инстант кафе
  • 470 милилитри топла вода
  • 400 милилитри кондензирано млеко
Начин на подготовка:

Комбинирајте го инстант кафето со топлата вода и мешајте сè додека не се разложи, а потоа додајте го и кондензираното млеко. Сместете го во добро затворен сад и чувајте го во фрижидер. Овој рецепт е наменет за 4 сервирања.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар