01 јули 2015 | Кафе пауза

Закони кои го штитат моминското презиме

Жените сè почесто го задржуваат своето моминско презиме при стапување во брак. Во многу земји жените не можат да го земат мажовото презиме дури и ако тоа го сакаат, бидејќи законот тоа не им го дозволува.
Датум: 01 јул 2015
, Автор:

7 позитивни животни совети кои ќе ви ја подобрат сегашноста

Времето е нешто врз кое немаме контрола, затоа е важно да го искористиме правило и максимално. Следете ги овие животни мудрости и направете ја вашата сегашност поубава за живеење.

Очајот не е секси: Бидете свои, а не девојката што ќе му се допадне на секое момче

Вие сте многу поинтересни со гола душа и со сите ваши недостатоци, отколку со нашминкано лице и со „дотеран“ карактер. Бидете свои – нема ништо посекси од тоа.

Макси фустани и здолништа со шлиц – моден тренд кој не треба да се занемари

Прекрасен тренд кој овозможува многу различни комбинации и е одличен за летните горештини...

6 причини поради кои треба да почнете да пишувате дневник

Веројатно не можете да се сетите кога последен пат сте напишале нешто само за своја душа. Пишувајќи се запознавате себеси, а ние ви нудиме уште 6 причини за да почнете да ги исполнувате овие магични страници.

Како да се спремите од глава до пети за само 7 минути?

Станува збор за неколку трикови кои во 7 минути ќе направат да почнете да сјаете и кои ќе ви ги скријат сите недостатоци...

Прво работно место: Очекувања наспроти реалност

Еден од најсреќните денови на секоја личност е кога конечно ќе успее своето знаење и труд да го претвори во пари.

Оваа жена (48) открива неверојатен турски рецепт за целосно отстранување на брчките под очите

Неверојатен стар турски рецепт кои ги отстранува брчките околу очите и со чија помош се постигнуваат исклучителни резултати.

9 индикатори кои ќе ви откријат дали навистина е бог во спалната соба

Дали го бидува во спалната соба? Погледнете ги овие 9 индикатори и откријте дали навистина е бог помеѓу чаршафите...

26 знаци дека без сомнение сте совршен пар

Па, дали и вие спаѓате во оваа категорија?

4 летни закони за одржување хигиена на вашите интимни делови

Поради зголеменото потење и топлината, вашите интимни делови во текот на летото бараат подобро и повнимателно одржување на хигиената.

Доколку ги сакате вашите деца повеќе од сопругот, правите голема грешка

Ако сакате вашиот брак да преживее откако децата ќе дојдат, тогаш мора да го прочитате овој текст и добро да размислите.
12