07 јули 2015 | Кафе пауза

Обележувачи за книги кои ќе ги разиграат страниците од вашите омилени книжевни дела

Создадете еден нов свет баш онака како што си го замислувате...

Заеднички живот: Зближете го партнерот со вашето домашно милениче

Вселувањето може да биде многу тешко ако вашето милениче и партнерот не се сложуваат. Еве како да им олесните и на двајцата...

Градинка за панди: Најслаткото место на планетата Земја

Најслаткото место кое можете да го најдете на оваа планета.

Зошто паметните луѓе прават глупави грешки?

Колку често сте имале можност да видите како некоја многу паметна личност направила катастрофално глупава грешка?

Применувајте ги овие техники на работното интервју и сигурно ја добивате работата за која сте аплицирале

Често се случува луѓето да добијат шанса за интервју за работа, но исто така за многумина тоа е и последната станица.

Што е љубовта? Погледнете како децата ја замислуваат и дефинираат

Децата се најискрените суштества па затоа нивната дефиниција за љубов е најинтересна, а можеби и најточна.

Тие можат да ве вртат околу малиот прст: Кои се 3-те најинтелигентни хороскопски знаци?

Откријте дали и вие спаѓате во овие 3 најинтелигентни хороскопски знаци...

5 нешта кои не се сметаат за неверство, без разлика колку страшно ви изгледаат на прв поглед

Неколку совети кои ќе ви помогнат да се смирите и да сфатите дека можеби сè е во вашата глава.

5 алтернативни начини да ја испеглате облеката без употреба на пегла

Како да ја испеглате вашата облека без да користите пегла во топлите летни денови?

Формула за вечна љубов: Што ги карактеризира среќните парови во долготрајните врски?

Најдобриот показател за колку долго ќе трае вашата љубовна врска или брак е колку сте всушност позитивни или негативни еден кон друг.

Неверојатен дом кој е вграден во карпа, со поглед кон Егејското море

Оваа прекрасна и уникатна куќа е позната како „Casa Brutale“, чиј концепт е буквално живеење на работ, со поглед кон Егејското море.

Совршени смуди рецепти за хранлив појадок

Денес одлучивме да споделиме со вас неколку супер лесни смуди рецепти кои со сигурност ќе ви пружат здрав и хранлив појадок.
12