29 јуни 2015 | Кафе пауза

10 причини поради кои најмногу ќе зажалите доколку сте љубовница или љубовник

Почетната страст и возбудата често се претвораат во разочарување, затоа што ваквиот однос се темели на криење и лаги. На заљубените им се зголемуваат очекувањата од партнерот, но и фрустрациите.

Погледнете кои се здравствените придобивки од бакнувањето!

Еве неколку причини зошто треба повеќе да се бакнувате...

Каква брада ви одговара според формата на лицето?

Машките кои сакаат да носат брада, треба да ја обликуваат не само според моменталните трендови, туку и во склад со својот облик на лицето.

Спремни за фитнес: 5 нешта кои не би требало да ги правите пред тренинг

Добро е да се загреете и да јадете пред тренинг, но овие работи дефинитивно не треба да ги правите. Тие се штетни по мускулите и по вашето здравје воопшто.

Психотест на Пауло Коејло: 3 прашања кои покажуваат дали треба да се плашите од деменција

Вежбите за мозокот се подеднакво важни како и вежбите за мускулите. На блогот на познатиот автор Пауло Коејло се појави годишен тест за утврдување на рани знаци на деменција кој се состои од само три прашања.

Креативен фотограф мудро спојува две фотографии во една. Резултатот е урнебесен!

Овие надреални фотографии не се манипулирани во Фотошоп. Уметничкиот директор, Стивен Мекменами барa едноставни позадини, прави две фотографии од различни нешта и потоа само внимателно ги составува.

5 начини на кои можете да ја отстраните непријатната миризба од лук или кромид во вашата уста

Погледнете ги најдобрите и најефикасни 5 начини на кои можете да го сторите тоа...

Чувајте се од труење со храна: Како да откриете дали јајцата во вашиот дом се сè уште свежи?

Летото е скоро на прагот, а со него доаѓаат и високите температури. Токму затоа и храната побрзо се расипува, понекогаш дури и без да забележите...

Кафехоличари обединете се: 8 причини зошто кафето е најдобриот пијалак

Кафето е магична напивка од многу причини. Еве некои од нив...

Што вели односот со мајка му за неговиот карактер?

Обрнете внимание на овие детали, бидејќи тие можат да ви бидат од голема корист при одлуката дали има смисла да останете покрај него.

Дали ќе успеете да ја решите оваа исклучително тешка загатка?

Погледнете ги добро броевите сликата и добро размислете, која бројка припаѓа на местото на прашалникот?

Дали себичноста ја уништува вашата љубовната врска?

Вашите потреби се секогаш пред потребите на партнерот, не поднесувате критика и сакате да го промените, но не и себе - ова се само неколку знаци на себичност кои полека ја уништуваат вашата љубовна врска.
12