06 јули 2015 | Кафе пауза

Откријте ја тајната на вашата природна убавина… и прифатете ја!

Сите ние знаеме дека козметичката индустрија, исто како и модната, може да биде многу безмилосна...

Губење на невиноста: Што треба да знаете пред првиот секс?

Кога би ги знаеле овие работи, губењето на невиноста веднаш станува помалку стресно...

5 комбинации кои не ви одземаат од висината туку ви додаваат неколку сантиметри плус

Досега мислевте дека овие пет комбинации ве прават пониски, но ако добро ги комбинирате тие имаат моќ да ве издолжат...

5 љубовни совети кои секогаш им ги кажуваме на нашите пријателки, но никогаш самите не ги применуваме

Сигурни сме дека сите вие во еден момент од вашиот живот сте ги поделиле овие совети, но кога самите сте нашле во истата ситуација, ни на крај памет не ви паднало да се послушате...

Водич за лето: Изберете шешир според обликот на лицето

За секој облик на лице постои соодветен шешир кој го прави да биде уште поубаво...

Астролошки секс трикови: Како да го освоите во јули 2015?

Летото, особено месецот јули, е совршеното време да ја зацврстите вашата врска или да го освоите неговото срце.

Што е разликата помеѓу зрелата и детинестата врска?

Што е тоа што ги одделува детинестата и зрелата љубовна врска?

15 начини на кои неодлучните луѓе си го прават животот потежок одошто треба

Погледнете ги следниве 15 нешта поради кои неодлучните луѓе претерано си го отежнуваат својот живот.

Овие научни факти ќе ве остават тотално зачудени

Друга Земја? Држава поголема од Плутон? Чудната анатомија на коалите? Ќе се зачудите од овие луди факти за нешта кои не сте ни помислиле дека е можно да постојат.

6-те нешта кои среќните луѓе секојдневно ги кажуваат

Колку често користите позитивни зборови за да се мотивирате?

Неверојатни промени: 3 нешта кои ќе се случат со вашето тело ако престанете да јадете леб

Што ќе се случи со вашето тело доколку целосно го исфрлите белиот леб од вашата исхрана?

8 причини кои дефинитивно ќе ве убедат да останете пријатели со бившиот партнер

На крајот од раскинувањето си рековте „Ајде да останеме пријатели“. Сега сфаќате и согледувате дека тоа воопшто не било лоша идеја...