Мирослав Петрески | Кафе пауза - Part 4

Вложете максимум 4 минути во денот за оваа вежба – за 28 дена ќе добиете совршено тело

Прифатете го овој предизвик со илјадници други луѓе и доведете го своето тело во одлична форма. Издржувањето е една од најефикасните вежби за зајакнување на средишните делови од телото.

5 навики кои ги имаат еротичните жени

Што ја опишува еротичната жена? Едно е јасно - таа е крајно слободна, а освојува со поглед, со начинот на движење и со држењето на телото.

Овој крал има 100 сопруги и околу 500 деца

Неговиот татко имал 72 жени, а сега кралот Абумби Втори има речиси 100. Тој е одговорен и за околу 500 деца кои исто така ги презел од татко му заедно со неговите жени.

Драматични портрети на модели заробени со природни елементи и светлина

Портретите на Алесио Алби се необични и неверојатно убави. Природната светлина во комбинација со елементите од природата ни прикажуваат една поинаква убавина на лицата на женските модели.

Како би изгледале животните од Дизни кога би биле луѓе?

Лесно можеме да се поврземе со животните кои ги гледаме во цртаните на Дизни, често дури и ги замислуваме како луѓе, понекогаш ставајќи се самите ние на нивно место.

Како да избегате од состанок без да ѝ ги повредите чувствата на девојката?

Сигурно сте биле во ситуација да сте на состанок со девојка која можеби е супер, но вие едноставно не сте толку заинтересирани за неа.

Направете убави шарени алки од обично пластично шише

Кога ќе погледнете колку е лесно, веднаш ќе посакате да направите неколку алки за вашите деца или за децата на вашите пријатели.

10-те најглупави изјави од познатите личности

На секого му се случува да каже нешто глупаво и смешно, но кога се работи за познатите личности, тие навистина знаат кога да го направат тоа.

10 знаци кои со сигурност покажуваат дека сте заљубени во добар маж

Сигурно некогаш сте се запрашале дали сте заљубени во добар маж. Ако сакате подетално да дознаете каков маж е навистина добар маж, прочитајте ги овие 10 знаци кои со сигурност го покажуваат тоа.

Ова е единствената вежба која треба да ја правите за да имате одлични стомачни мускули

Ако сакате да носите кратки или тесни маици во овие летни денови, но не сте задоволни како изгледа вашиот стомак, почнете да ја правите оваа вежба која ќе ви помогне значително да ги подобрите стомачните мускули.

Уметноста на прозорците

Уметноста може да се пронајде на секое место, а фотографoт Андре Гонсалвес, кој потекнува од Португалија, ја пронашол во убавината на прозорците, детаљ на кој неговите колеги не обрнуваат многу внимание.

Кое е најдоброто време за вежбање за да спиете подобро во текот на ноќта?

Секое време е добро за вежбање, но ако имате проблеми со спиењето, времето кога одите во теретана во текот на денот може да влијае врз квалитетот на вашето спиење.