17 јуни 2015 | Кафе пауза

11-те најубави и најинспиративни цитати на Тупак Шакур поради кои уште повеќе ни недостасува

Тупак Шакур на денешен ден требаше да наполни 44 години. Во негова чест еве неколку од неговите најинспиративни цитати полни со мудрост и филозофија.

10 знаци кои со сигурност покажуваат дека сте заљубени во добар маж

Сигурно некогаш сте се запрашале дали сте заљубени во добар маж. Ако сакате подетално да дознаете каков маж е навистина добар маж, прочитајте ги овие 10 знаци кои со сигурност го покажуваат тоа.

Астролошка прогноза: Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годинава?

Измина пола од оваа календарска година, а наспроти сите очекувања и прогнози, вие сè уште трагате по личноста за која ќе можете да кажете дека е вашата сродна душа. Еве ги прогнозите на астрологијата.

Ова е единствената вежба која треба да ја правите за да имате одлични стомачни мускули

Ако сакате да носите кратки или тесни маици во овие летни денови, но не сте задоволни како изгледа вашиот стомак, почнете да ја правите оваа вежба која ќе ви помогне значително да ги подобрите стомачните мускули.

Летни правила за облекување: Што е дозволено на работното место?

Летото е тежок период за правилно облекување. Ве влечат неонски бои, премногу кратки блузи и здолништа, но има генерални правила по кои мора да се водите.

Ова кратко видео ќе ви помогне да научите како секогаш да ги препознавате лагите

Одлично видео кое подетално ќе ви го објасни процесот на лажење и кое ќе ви помогне да научите како секој пат да ги препознавате лагите кои се насочени кон вас.

7 причини зошто секое утро треба да пиете чаша солена вода

Една чаша солена вода на ден може да биде решение на многу проблеми како несоницата и остеопорозата. Погледнете што се можете да промените со една чаша посолена вода...

4 знаци дека не сте свесни за вашата зависност од партнерот

4 знаци кои укажуваат на несвесна зависност од вашиот партнер и што можете да направите за да го подобрите вашиот однос...

20 работи кои луѓето со пирсинг и тетоважи би сакале да ги разберете

Денес тетовираните луѓе се среќаваат со голем притисок поради нивната одлука. Еве што мислат тие во врска со прифаќањето на нивните тетоважи.
Датум: 17 јун 2015

3 навистина добри причини да ѝ верувате на својата интуиција

Интуицијата е таа која се јавува секогаш кога е потребно да нѐ спаси од правење избор во погрешна насока.
12