16 јуни 2015 | Кафе пауза

Сакате да започнете да излегувате со бившиот на вашата другарка? Кога тоа е во ред, а кога не треба ниту да помислите?

Секогаш е погрешно да започнете да излегувате со бившиот на вашата другарка, така? Тоа е како еден вид женско правило.

10 парчиња кои ѝ се потребни на секоја девојка ова лето

Лето. Совршен период за промени и новитети. Како што станува потопло, летните фустанчиња, сандали и кроп топови се на врвот од летната листа на потребни работи.

Уметноста на прозорците

Уметноста може да се пронајде на секое место, а фотографoт Андре Гонсалвес, кој потекнува од Португалија, ја пронашол во убавината на прозорците, детаљ на кој неговите колеги не обрнуваат многу внимание.

Кое е најдоброто време за вежбање за да спиете подобро во текот на ноќта?

Секое време е добро за вежбање, но ако имате проблеми со спиењето, времето кога одите во теретана во текот на денот може да влијае врз квалитетот на вашето спиење.

Престанете да бидете срамежливи: 4 безболни начини да го пребродите срамот

Без разлика дали сте срамежливи на состанок или едноставно не можете да зборувате со луѓе. Најдовме начини како да го пребродите тоа.

Совладајте го одењето на штикли – лесно и едноставно

Одењето на штикли знае да биде напорно и ужасно болно, посебно ако сте на нив со часови. Сепак, кога веќе сте одлучиле да носите штикли, погрижете се да одите правилно и убаво.

9 психолошки трикови со чија помош можете да ги изиграте вашите пријатели

Тие се толку едноставни што можете дури и секојдневно да ги применувате без никој да забележи.

5 здравствени придобивки од црешите кои не смеете да ги занемарите

Слатки и вкусни, полни со хранливи материи и одлични за здравјето. Зарем ви се потребни уште причини кои ќе ве убедат во благодетите на црешите?!

10 мисли со кои се соочува секоја жена додека купува костим за капење

Погледнете ги најчестите 10 мисли со кои се сочуваат сите жени додека купуваат бикини...

Поради овие причини реалната љубов се разликува од нашите очекувања

Љубовта не доаѓа сама, како некоја сила која може да реши сѐ. А кога таа ќе го изврши својот идеалистички дел од работата, мораме со сопствени сили да се соочиме со реалноста.

13-те најлуди и најнезамисливи сексуални повреди на сите времиња

Момци и девојки, не се обидувајте ова да го правите дома!
12