18 јуни 2015 | Кафе пауза

Драматични портрети на модели заробени со природни елементи и светлина

Портретите на Алесио Алби се необични и неверојатно убави. Природната светлина во комбинација со елементите од природата ни прикажуваат една поинаква убавина на лицата на женските модели.

Како би изгледале животните од Дизни кога би биле луѓе?

Лесно можеме да се поврземе со животните кои ги гледаме во цртаните на Дизни, често дури и ги замислуваме како луѓе, понекогаш ставајќи се самите ние на нивно место.

Како да избегате од состанок без да ѝ ги повредите чувствата на девојката?

Сигурно сте биле во ситуација да сте на состанок со девојка која можеби е супер, но вие едноставно не сте толку заинтересирани за неа.

Направете убави шарени алки од обично пластично шише

Кога ќе погледнете колку е лесно, веднаш ќе посакате да направите неколку алки за вашите деца или за децата на вашите пријатели.

ТВ серија: Темна материја (Dark Matter)

ТВ серија за еден екипаж кој ќе се разбуди на вселенски брод без никакво помнење

7-те апсурдни и смешни фази низ кои поминуваме после раскинување

Факт е дека раскинувањата не се воопшто лесни. Сите кои поминале низ оваа болка знаат какви смешни глупости правиме во периодот кој следува.

10-те најглупави изјави од познатите личности

На секого му се случува да каже нешто глупаво и смешно, но кога се работи за познатите личности, тие навистина знаат кога да го направат тоа.

Неодоливи кучиња спијат како мали човечиња

Сигурни сме дека повеќето од овие неодоливи животни не се ни свесни дека се кучиња...

4-годишно девојче со неочекуван бакнеж го украло целото внимание на свадбата на нејзината мајка

За време на свадбите, во центарот на вниманието најчесто се наоѓаат невестата и младоженецот, но изгледа никој не ѝ го објаснил тоа на 4-годишната Андерсон.

Во врска сте со Јарец? Добро запомнете ги овие работи!

Ако сте заљубени или пак сте во врска со некој кој е Јарец во хороскоп, сигурно веќе знаете дека станува збор за еден многу специфичен знак со кого не можете да излезете на крај.

10 клучни разлики помеѓу сексот од љубов и сексот од страст

Љубовниот секс инспирира поеми. Страсниот секс инспирира балади.
12