4-годишно девојче со неочекуван бакнеж го украло целото внимание на свадбата на нејзината мајка

За време на свадбите, во центарот на вниманието најчесто се наоѓаат невестата и младоженецот, но изгледа никој не ѝ го објаснил тоа на 4-годишната Андерсон. На свадбата на нејзината мајка, Андерсон станала ѕвезда на денот откако го бакнала момчето кое ги носело прстените во истиот момент кога фотографот Лија Булерд ја направил фотографијата од новиот брачен пар.

„Ја поставив сцената за формална фотографија, како што правам на секоја свадба и тогаш побарав од невестата и младоженецот да се бакнат“, вели фотографот. „Бидејќи Андерсон цел ден се нарекуваше невеста, сигурно претпоставила дека го барам тоа од неа, па токму затоа и таа си доби бакнеж.“

4-годишно девојче со неочекуван бакнеж го украло целото внимание на свадбата на нејзината мајка


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар