Неодоливи кучиња спијат како мали човечиња

Начинот на кој спијат како и местото каде што можете да ги најдете додека одмараат можат многу да ви кажат за кучињата. Доколку лежат на страна, тие најчесто дремат. Ако се склопчени во топче, не се сигурни за безбедноста на местото или пак, мислат дека треба да станат набрзина. Доколку ве допираат вас или друго куче, покажуваат љубов, а ако спијат на грб, полесно се ладат и се целосно опуштени бидејќи чувствуваат дека се на безбедно.

(1) Неодоливи кучиња спијат како мали човечиња

Но, постојат и кучиња кои спијат на истиот начин како нивните сопственици. Сигурни сме дека повеќето од овие неодоливи животни не се ни свесни дека се кучиња, па токму затоа и се однесуваат исто како своите сопственици…

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар