Мирослав Петрески | Кафе пауза - Part 2

Креативен фотограф мудро спојува две фотографии во една. Резултатот е урнебесен!

Овие надреални фотографии не се манипулирани во Фотошоп. Уметничкиот директор, Стивен Мекменами барa едноставни позадини, прави две фотографии од различни нешта и потоа само внимателно ги составува.

Дали себичноста ја уништува вашата љубовната врска?

Вашите потреби се секогаш пред потребите на партнерот, не поднесувате критика и сакате да го промените, но не и себе - ова се само неколку знаци на себичност кои полека ја уништуваат вашата љубовна врска.

Како се чува љубовта? – Кратка приказна која сигурно ќе ја запаметите

Едно љубопитно детенце сакало да дознае нешто повеќе за љубовта, па решило да ја праша својата мајка, а нејзиниот одговор со сигурност и вие добро ќе го запаметите.

9 типови личности: Дознајте каква личност сте вие и со кои хороскопски знаци најмногу си одговарате!

Врз основа на една прочуена психолошка теорија, постојат 9 основни типови личности. Прочитајте го описот и пронајдете се себеси, вашиот партнер и вашите пријатели.

10 разнобојни места во светот: Ваква убавина заслужува да се види со голо око

Кога ќе ги погледнете сигурно ќе добиете сомнеж дека се обработени во Фотошоп, но би погрешиле. Овие неверојатни места се вистински и далеку поубави кога ги гледате со голо око отколку онака како што се прикажани на фотографиите.

Со вакви момци не сакате да си имате работа

Подобро ви е да се држите настрана од вакви момци доколку не сакате вашето срце да биде скршено. Ваквите машки нема да ви донесат ништо добро.

Природните девојки сè помалку ги има, а тие животот го живеат со полн капацитет

Под влијание на популарните трендови луѓето се многу променети во однос на тоа какви беа до пред некоја деценија, но и покрај тоа сè уште постојат девојки кои се целосно свои и природни.

Со техниката 5-3-2 мислите ќе ви бидат позитивни, а животот поубав и посреќен

Оваа едноставна техника е толку многу ефикасна што научниците ја патентирале. За само 10 денови можете да го промените текот на вашите мисли од негативни во позитивни.

5 знаци кои откриваат дека не му е многу грижа за вас

Сте запознале дечко кој ви се допаѓа и веќе некое време се гледате, но чувствувате како вашата врска да не оди никаде. Имате сомнежи во врска со него, не сте сигурни што мисли тој за вас и зошто така се однесува кон вас.

10 одлични илустрации кои покажуваат што не е во ред со нашето општество

Жан Жулијан е француски артист кој моментално живее во Лондон. Преку своите илустрации тој на интересен и сатиричен начин ја изразува својата критика кон денешното општество.

Вашата форма на телото открива колку сте добри во кревет

Ако видите силен и цврст дечко со тетоважи, сигурно ќе помислите дека е одличен во кревет. Други пак, ќе го помислат истото за друг тип личност.

10 одлични одговори од познатите личности низ историјата

Ни генијалните личности од историјата не биле имуни на непријатели и подбивање. Но, Винстон Черчил, Махатма Ганди, Елизабет Тејлор, Моцарт и многу други имале „отровен јазик“ кога некој ги провоцирал.