21 октомври 2015 | Кафе пауза

3 знаци дека сте заљубени во љубовта, а не во личноста покрај вас

Доколку сакате да знаете дали претерано брзо се заљубувате, погледнете ги следниве неколку знаци...

Комплетен водич за праќање пораки

Водич за праќање пораки кој ќе ви помогне да се образувате во овој вид комуникација со вашите пријатели.

10 маки со кои се соочува секој оженет маж

Иако жените почесто ги критикуваат своите партнери, добро е да се види и што имаат мажите да кажат на темата брачна љубов.
Датум: 21 окт 2015
, Автор:

7 вистини за оние кои однадвор изгледаат силно, но во себе се премногу анксиозни

Овие индивидуи најтешко се справуваат со својот живот. Еве зошто...

Бидете трпеливи кон вашите родители. Оваа приказна ќе ве потсети зошто е тоа важно!

Оваа приказна е за сите вас кои имате родители, за вас кои сте родители, како и за вас кои познавате нечии родители...
Датум: 21 окт 2015
, Автор:

Ова се најдобрите методи за опуштање во кои максимално ќе уживате

Стресните денови знаат да бидат долги и исцрпувачки, па затоа потребно е да знаете добро да се опуштите.

На овој начин пропаднатата врска нѐ учи да започнеме да се почитуваме себеси

Се обидовте многу пати, но секој пат она што беше убаво и ве поврзуваше, се губеше во споредба со глупостите што ви се случуваа. Дали глупоста е појака и поголема од љубовта?

Вашата сродна душа отсекогаш била покрај вас: Вашата најдобра пријателка – вашето најголемо богатство

Најдобрата пријателка е онаа личност која е секогаш тука – во добро, во лошо, при среќа и тага...

Како да бидете најстилизираната девојка на работното место?

Дневните работни комбинации бараат големо внимание, особено ако на вашето работно место постои пропишан код за облекување.

Скопјани добија нов урбан ноќен клуб – започна со работа „Vox Night Club“

Официјално е отворен новиот клуб „Vox“, кој ќе претставува вистинско освежување за сите посетители, благодарение на уникатниот амбиент и одличните свирки во живо.
Датум: 21 окт 2015
, Автор:
12