Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Женската колекција за пролет 2016 на Ангела Мисони изгледа многу впечатливо и весело како резултат на употребата на разновидни живи бои.

13.eksplozija-od-boi-vo-novata-resort-kolekcija-od-misoni-kafepauza.mk

Ангела Мисони својата инспирација за колекцијата Ресорт ја пронашла во апстрактната уметност на Соња Дулуне, чија ретроспективна изложба е на репертоарот во лондонскиот музеј Тејт Модерн.

Врз новата Ресорт колекција од Мисони е пролеана експлозија од бои, претворајќи ја ткаенината во платно за уметничко дело. Принтовите, кои асоцираат на потези направени со четки, шари, ретро примероци и стерео бранови, одлично изгледаат во живи бои кои се испреплетени во сите парчиња облека создадени за жешките летни денови.

Од костими за капење, макси фустани, па до грациозни блузи и мини фустанчиња, новата Ресорт колекција од Мисони изгледа како да е падната во канта за бои кои веднаш го подобруваат расположението.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Верува во луѓето и сака да ги разбира. Музиката – страст, кафето – љубов. Позитивна личност и ја гледа добрата страна и во најлошите работи. Невозможното е возможно кога ќе се открие вистинскиот пат.

Поврзани содржини

Остави коментар