Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015

Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015

Оваа година на модните писти во Париз, во колекцијата на Нина Ричи можеа да се забележат женствени модели за сите типови девојки, започнувајќи од нежни пастелни бои, па сè до силни и храбри нијанси. Погледнете ги наредниве фотографии кои покажуваат како треба да изгледа една модерна жена во денешниот брз и зафатен свет.

Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар