колекција | Кафе пауза - Part 3

Џузепе Заноти: Колекција пролет/лето 2014

Уживајте во фантастичните детали и неприкосновениот дизајн, која ја нуди Џузепе Заноти за оваа пролет/лето 2014.
Датум: 29 апр 2014
, Автор:

„Од Зои до Томи“ – првата модна колекција на Зои Дешанел

Погледнете ја одличната колекција која Зои Дешанел ја дизајнирала за Томи Хилфигер...

Кристијан Лубутан, колекција пролет/лето 2014

Започнувајќи од елегантни и софистицирани модели, па сѐ до весели и разиграни дизајни, оваа колекција на Лубутан е можеби најдобрата досега.

Прекрасна колекција на фустани од талентираниот дизајнер Тони Ворд

Колекциите на Ворд го имаат препознатливиот шарм на безвременскиот стил и ја потенцираат женственоста.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена.

Валентино – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2014

Погледнете како оваа колекција изгледаше на модната писта во Париз.

Секси колекција од „Victoria’s Secret“ за ноќ која нема никогаш да ја заборавите

Инспирирани од иконската париска мода, со детали од свила, чипка, неодоливи бои или цветни дезени, оваа колекција вклучува по нешто за секоја девојка.

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Актерката која во серијата „Сексот и гардот“ беше опседната со чевли, сега подготвува своја линија обувки во соработката со модниот бенд Маноло Бланик.
Датум: 18 јан 2014
, Автор:

Хороскопскиот знак елегантно поставен на вашиот врат

Љубителите на убавиот накит, но и на астрологијата, со сигурност ќе уживаат барем во едно парче од оваа модна колекција на Dior.
Датум: 16 јан 2014
, Автор: