Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Ели Сааб инспириран од природата за оваа пролет креирал елегантна колекција која тој ја нарекол „A Lace Garden“. Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена. Голем дел од дизајните се во комбинација со чипка и мора да признаеме дека Сааб пронашол одличен начин овој провиден материјал да изгледа дискретно и елегантно. Погледнете како овие одлични модели изгледаа на модните писти.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели СаабБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар