16 јануари 2014 | Кафе пауза

Хороскопскиот знак елегантно поставен на вашиот врат

Љубителите на убавиот накит, но и на астрологијата, со сигурност ќе уживаат барем во едно парче од оваа модна колекција на Dior.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Бабин колач

Колач кој може да се комбинира со многу нешта, а создава вистинска атмосфера кога ќе се послужи со кафе...
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари?

За жал, вакво нешто не е возможно, барем не на начин како што помисливте. Сепак, скулпторот Рендал Розентал изработува неверојатни уметнички дела од дрво, кои создаваат илузија како да се вистински.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Неверојатен скијачки скок од кој ќе помислите дека летате

Норвешкиот скокач Андрес Јакобсен ни овозможува да полетаме заедно со него благодарение на видеото кое го направил со GoPro спортската камера HD HERO3+, која ја носел за време на еден тренинг во Лилехамер.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Топли фотографии со дечиња и нивната дружба со животните

Фотографиите на фотографката Елена Шумилова нè носат во една прекрасна бајковита средина каде две дечиња уживаат во играта со нивните пријатели од животинскиот свет: куче, мачка, патки и зајаче.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Најдобрите профили за фотографии со храна на Инстаграм

Листа објавена од страна на Инстаграм која ги вклучува најдобрите и најкреативните акаунти за фотографирање на храна...

Супер Тојота за страсните возачи

Тојота е позната по оние обични патнички автомобили кои се полни со одлична технологија, но не и по спортскиот дизајн на своите модели.

Како изгледа да заглавите на Антарктикот?

Ако заглавите на Антарктикот со членовите на рускиот истражувачки брод Академик Шокалскиј многу е веројатно дека ќе изгледате среќно како тие на оваа слика.

ОНЕ го реновира продажниот салон во Веро Тафталиџе

Телекомуникацискиот оператор ОНЕ информира дека, од утре, 17 јануари започнува со реновирање на продажниот салон во Веро – Тафталиџе, а предвидено е да заврши на крај на месецот, односно најдоцна до 30 јануари.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

ДЈ Шорти Пи ака Панчо со свој сет во Загреб

Нашиот хип-хоп и Р&Б диџеј Шорти Пи ака Панчо, утре (17-ти јануари, петок) ќе има свој сет во најурбаниот клуб во Загреб - Грув.
Датум: 16 јан 2014
, Автор: