Како изгледа да заглавите на Антарктикот?

Како изгледа да заглавите на Антарктикот?

Ако заглавите на Антарктикот со членовите на рускиот истражувачки брод Академик Шокалскиј многу е веројатно дека ќе изгледате среќно како тие на оваа слика.

Како изгледа да заглавите на Антарктикот?

Иако останале забарикадирани во Антарктичкиот мраз, далеку од цивилизацијата, тие сепак имале можност да комуницираат со остатокот од светот преку социјалните мрежи. На бродот имало 74 патници, повеќето научници и студенти, но и по некој турист. Еден од нив, д-р Ендрју Пикок направил неколку фотографии со кои го пренесува амбиентот кој можете да го доживеете ако заглавите таму.

Инаку, сите биле за брзо време спасени откако кинеската влада испратила брод-мразокршач во спасувачка мисија. За жал тој не можел да го скрши сиот мраз пред себе и да стигне до нив, но успеале да го сторат тоа со хеликоптер кој ги пренел на друг брод.

Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот? Како изгледа да заглавите на Антарктикот?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар