Неверојатен скијачки скок од кој ќе помислите дека летате

Неверојатен скијачки скок од кој ќе помислите дека летате

Скијачките скокови се популарна спортска активност која за многумина е една од најопасните. Таа од спортистите бара вештина, физичка подготвеност и храброст.

Неверојатен скијачки скок од кој ќе помислите дека летате

Но, без разлика дали се плашите од овој спорт или пак ве полни со адреналин, сигурно ќе се воодушевите од ова видео. Норвешкиот скокач Андрес Јакобсен ни овозможува да полетаме заедно со него благодарение на видеото кое го направил со GoPro спортската камера HD HERO3+, која ја носел за време на еден тренинг во Лилехамер.

Воодушевува смиреноста на спортистот и чувството дека „летот“ трае многу долго, толку долго што ќе почувствувате како вие да летате над снежната патека.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар