Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари?

Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари?

За жал, вакво нешто не е возможно, барем не на начин како што помисливте. Сепак, скулпторот Рендал Розентал изработува неверојатни уметнички дела од дрво, кои создаваат илузија како да се вистински. Таков е и овој проект кој го нарекол „Cold Hard Cash“ кој изгледа како картонска кутија полна со пари, а всушност се работи за импресивна дрвена скулптура во која се инкорпорирани купчиња пари, потоа внимателно бојадисани до степен на неверојатна совршеност.

Погледнете го процесот на изработката низ слики.

Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари? Како да претворите парче дрво во кутија полна со пари?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар