Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња

Овој необичен, но сладок тренд во фотографирањето започна во 2008 година, кога две жени сосема независно почнаа да ги споделуваат своите фотографии од нивните домашни миленичиња – глувци, кои позираат заедно со минијатурни плишани мечиња. После 5 години овие фотографии сè уште кружат на интернет, а деновиве станаа вистински вирални на Imgur.

Интересно е дека двете фотографки Џесика Флоренс и Елен ван Дилен имаат издадено книги со фотографиите од нивните глувчиња, и тоа во истата година (2009), а уште една коинциденција е што и двете „работат“ со по 3 миленици-глувци.

Засега не е позната приказната зад фотографиите, но додека да дознаеме повеќе, можеме да уживаме во преслатките колекции на двете фотографки.

Елен ван Дилен

Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечињаФотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечињаФотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечињаФотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечињаФотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечињаФотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња

Џесика Флоренс

Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња Фотографии од слатки глувчиња гушнати со плишани мечиња


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар