Петминутни вежби за совршено обликувани раце

Топлото време веќе ни дојде, па кај и да ќе треба да почнеме да носиме облека со куси ракави. Доколку не сте задоволни со изгледот на вашите раце или мислите дека за време на зимскиот период вашите мускули се олабавиле, овие петминутни вежби можат многу да ви помогнат.Петминутни вежби за совршено обликувани рацеОвој петминутен тренинг ќе ви помогне да ги обликувате бицепсите, трицепсите и рамената. Сè што ви е потребно се два тега од по 1 килограм, а доколку немате набавено, можете да наполните и две шишиња со вода.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар