колекција | Кафе пауза - Part 2

Валентино, колекција пролет/лето 2015

Оваа романтична, артистичка и прекрасна колекција се издвојува по својата едноставност.

Ели Сааб колекција пролет/лето 2015

Оваа година на Париската модна недела изобилува колоритноста, а тоа најмногу може да се забележи во новата пролетно-летна колекција на Ели Сааб.

Модното портфолио на Вилијам Вајлд

Вилијам Вајлд е моден дизајнер од Лондон чија специјалност се исклучителните рачно изработени гумени модели и модни додатоци.

Со овие прекрасни шалови ќе имате крилја како птиците

„Shovava“ е уникатна колекција за жени која во превод значи женствено и разиграно и вклучува модели кои се со неверојатно детална изработка на природата.

Колекција од бајките – Ели Сааб есен/зима 2014

Овие фустани од високата мода се остварување на соништата за многу жени и идни невести кои доволно е само еднаш да ги погледнат за да се заљубат во нив.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.