Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Актерката која во серијата „Сексот и гардот“ беше опседната со чевли, сега подготвува своја линија обувки во соработката со модниот бенд Маноло Бланик.

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

За разлика од секогаш скапите рала чевли кои ги носеше во серијата, овие од нејзината колекција ќе бидат попристапни, со цени кои се движат од 195 до 485 долари.

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Една карактеристика на колекцијата е нивниот безвременски изглед – тоа се чевли кои купувачките не би ги избрале само за новата сезона. Дополнително, таа многу се грижела за квалитетот и удобноста, бидејќи како што вели, „нема ништо секси во жена која не може да оди во своите чевли“.

Колекција чевли од Сара Џесика ПаркерКолекција чевли од Сара Џесика Паркер

Еден пар чевли е именуван „Кери“ според нејзиниот карактер во ТВ серијата.

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Кери

Колекцијата ќе биде лансирана на 28 февруари, а во меѓувреме имаме можност да ѕирнеме што таа ќе содржи.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар