Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција

Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција

По 1 година пауза, Кејт Мос повторно се враќа меѓу дизајнерските кругови со оваа одлична колекција за Топшоп. „Навистина ми недостигаше да бидам дел од дизајнерскиот процес и да работам со тимот на Топшоп“, вели Мос. „Јас сум многу возбудена што можам да креирам нова колекција која го носи моето име.“ Но, она што е навистина интересно е дека таа самата е моделот кој ја претставува нејзината колекција за 2014 година. Погледнете.

Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција Прекрасната Кејт Мос како модел на својата нова колекција


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар