Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Изминатава година беше убава година за модата. Удобни патики и ниски потпетици, графички принтови и инспирација од 70-тите, силни бои и гранџ/панк мотиви се дел од трендовите кои заслужуваат да се најдат на листава.

Филмски предлози: 6 секс комедии од 2014

Некои се повеќе смешни, некои помалку, но во сите нив главна тема е сексот.

Филмски предлози: Трилери од 2014

Има доста добри трилери од 2014 година. Ви предлагаме неколку од нив.

Филмски предлози: Акции од 2014

Седум предлози за возбудлив филмски маратон...

Филмски предлози: Комедии од 2014

Повелете пет филмски предлози за викенд во добро расположение...

Комедии кои со нетрпение ги очекуваме до крајот на 2014

До крајот на годинава нè очекуваат неколку одлични комедии и многу, многу смеење...

Прекрасна колекција на фустани од талентираниот дизајнер Тони Ворд

Колекциите на Ворд го имаат препознатливиот шарм на безвременскиот стил и ја потенцираат женственоста.

Еротски хороскоп за 2014-та

Секој хороскопски знак се одликува со специфична сексуалност, сексуални желби и потреби. Под влијание на ѕвездите, оваа година може да доживеете нова љубов, нова страст или да ја распламтите жарта со вашиот сегашен партнер.
Датум: 26 јан 2014
, Автор:

Зухаир Мурад – Колекција „Haute Couture“ пролет 2014

„Не се сеќавам на ниту еден ден во мојот живот кога не сум држел молив во мојата рака.“ - Зухаир Мурад

Љубовни прогнози за 2014 според индиската астрологија

Сигурно имате многу љубовни желби за 2014 кои се надеваме ќе ги остварите. Во меѓувреме, уживајте во љубовните предвидувања според индискиот хороскоп за 2014.
Датум: 05 јан 2014
, Автор:
12