Филмски предлози: 6 секс комедии од 2014

Филмски предлози: 6 секс комедии од 2014

Некои се повеќе смешни, некои помалку, но во сите нив главна тема е сексот. Ако го изгледавте „Снимка на секс“ (Sex Tape), тогаш знаете што отприлика можете да очекувате и во овие шест филмови.

Филмски предлози: 6 секс комедии од 2014

1. Сексуално образование (Sex Ed)

Еди добива работа како професор во едно средно училиште во кое учат деца кои никаде не добиваат образование од областа на сексот. Тој ја презема таа обврска на себе, но проблемот е во тоа што тој не е ништо поискусен од нив. За да биде ситуацијата уште покомплицирана, тој се вљубува во постарата сестра на еден од учениците.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар