16 мај 2021 | Кафе пауза

Нема да им одолеете: Рецепт за зелени палачинки

Познатиот готвач Џејми Оливер има многу вкусни и здрави рецепти, а овие зелени палачинки се идеални за сите оние кои сакаат вкусен и здрав оброк.

Зачудувачка сцена: Дали е ова осмото светско чудо?

Оголените темни дрвја опкружени со песочни дини изгледаат како мотив од слики на надреалистички мајстори, а не како фотографија од вистинско место.

Припадничките на овие 3 хороскопски знаци имаат високо либидо и неверојатна желба за секс

Нив ги возбудува изгледот, нежниот допир, па дури и начинот на кој кажувате одредени зборови.

Овие раси кучиња повеќе сакаат да лежат на каучот отколку да бидат надвор

Овие раси кучиња бараат помалку простор за трошење на својата енергија и се благодарни што ги чувате внатре.