Зошто секој хороскопски знак е подобро да биде „сингл“ во март 2020 година?

Зошто секој хороскопски знак е подобро да биде „сингл“ во март 2020 година?

Осаменоста понекогаш може да биде и корисна за вас. Да се биде „сингл“ во одредени фази од животот е можеби токму тоа што ви треба. Еве што велат астролозите на оваа тема: Зошто е подобро во овој период да не бидете во врска?

Зошто секој хороскопски знак е подобро да биде „сингл“ во март 2020 година?

Овен

Бидејќи вашето срце е нежно и не сакате да се ставите себеси повторно во ранлива позиција сè додека не бидете навистина подготвени.

Бик

Затоа што треба да научите како вистински да сакате некого без да внесувате токсични моменти од вашата претходна врска.

Близнаци

Затоа што треба да ги подигнете своите стандарди и да ги запрете вашите самоуништувачки намери пред да се повредите себеси.

Рак

Затоа што треба да си пружите повеќе љубов себеси отколку на другите во моментов.

Лав

Бидејќи во моментов сте заинтересирани за себеизрасување и личен раст, па времето си го посветувате само на себе, а тоа може да биде корисно.

Девица

Бидејќи вашата среќа не треба да се заснова на вашиот емотивен статус во моментов.

Вага

Затоа што сте 100% позитивни без оглед да тоа дали сте заинтересирани да го заложите вашето срце во моментов.

Скорпија

Бидејќи ова е комплициран момент во вашиот живот, па сакате да си олесните.

Стрелец

Бидејќи врската би била само одвраќање од работите на кои треба да се фокусирате токму сега.

Јарец

Затоа што најдовте нешто што ве возбудува доволно, па сте среќни поради тоа.

Водолија

Затоа што треба да работите на себе пред да започнете да ја вложувате целата своја енергија  во нова врска.

Риби

Затоа што нема да бидете толку исполнети во врска, како што се убедувате себеси.

Можеби сакате да дознаете и за 5-те хороскопски знаци кои имаат партнери кои постојано ги критикуваат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар