26 декември 2014 | Кафе пауза

Што говори обликот на носот за мажите?

Урбаната легенда за големиот нос и големата гордост одамна е разбиена, но сеедно, обликот на носот може да каже доста за мажот кој го има. Еве што експертите кажуваат во врска со типовите носoви.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Направете сами: Украс за новогодишната елка од сламки

Украсите кои можеме да ги направиме сами и не се баш некоја новост. Ги правиме од хартија, картон, материјал... За вас пронајдовме одличен начин како да направите блескава ѕвезда од сламки.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

За фит тело: 5 работи кои треба да ги броите, а не се калории

Tргнете се настрана од вагата, постојат далеку поважни математики кои треба да ги правите на дневно ниво.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутна Скорпија во хороскоп

Родени сте наесен, но во постудениот период, помеѓу 23 октомври и 21 ноември? Ова се 10 работи во кои апсолутно ќе се пронајдете.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Филмски предлози: 6 секс комедии од 2014

Некои се повеќе смешни, некои помалку, но во сите нив главна тема е сексот.

Забавен тест: Каков гостин сте?

Дали понекогаш сте се запрашале каков впечаток им оставате на домаќините кај кои сте биле на гости? Дали тие ви се радуваат кога ќе им се најавите дека доаѓате или пак бараат изговори за да не ги посетите?
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

35 најдобри модни совети на сите времиња

Модата се менува, стилот останува. Но, сепак низ целата модна историја останале неколку безвремени правила кои никогаш нема да излезат од мода. Ако сакате да ги дознаете, продолжете да читате.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

9 типови однесување поради кои луѓето ве избегнуваат

Дали сте забележале дека некои луѓе, колку и вам да ви се допаѓа нивното друштво, сепак ве избегнуваат? Сигурно сте се запрашале зошто е тоа така...

Анксиозноста може да биде знак на висока интелигенција

Најчесто гледаме на анксиозноста како на нешто негативно, но изгледа дека постои една позитивна страна кај проблемите кои произлегуваат од анксиозноста.

Бубо – Возев 12 километри во рикверц!

Бубо Каров и многу скечеви ќе бидат во сценариото на новогодишната Еден на Еден епизода. Според најавата, ќе има и едно многу интересно јавување во Јади Бурек.
Датум: 26 дек 2014
, Автор: