Направете сами: Украс за новогодишната елка од сламки

Направете сами: Украс за новогодишната елка од сламки

Автор: Сара Турановиќ

Украсите кои можеме да ги направиме сами и не се баш некоја новост. Ги правиме од хартија, картон, материјал… За вас пронајдовме одличен начин како да направите блескава ѕвезда од сламки.

napravete-sami-ukras-za-novogodishnata-elka-od-slamki-kafepauza.mk

Сè што ви е потребно за овој украс се пластични сламки и по желба златен спреј, а подетални упатства може да погледнете низ сликите и видеото подолу. Се надеваме дека оваa идеја ќе ве воодушеви и ќе ја испробате уште денес.

1-napravete-sami-ukras-za-novogodishnata-elka-od-slamki-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар