Филмски предлози: Комедии од 2014

Филмски предлози: Комедии од 2014

Повелете пет филмски предлози за викенд во добро расположение…

1. Милион начини да се умре на запад (A Million Ways to Die in the West)

Филмски предлози: комедии од 2014Главни улоги: Сет МекФарлејн, Шарлиз Терон, Лијам Нисон

Времетраење: 116 минути

Наша оценка: 6/10

Кратка содржина: Филмот е пародија на вестерн филмовите. Ја следи приказната на еден плашлив фармер кој се вљубува во жена за која подоцна дознава дека е сопруга на познат пиштолџија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар