Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Изминатава година беше убава година за модата. Удобни патики и ниски потпетици, графички принтови и инспирација од 70-тите, силни бои и гранџ/панк мотиви се дел од трендовите кои заслужуваат да се најдат на листава. Модата оваа година беше во знакот на комфорот, изразен преку трендот нормкор. Свое место добија и тартанот и трендот на испрскани бои. Погледнете кои беа трендовите кои ја одбележаа 2014.

Тренд од '70-тите: Бохемиски „селски” фустани, плетки и линии со ефект на виножито

Тренд од ’70-тите: Бохемиски „селски” фустани, плетки и линии со ефект на виножито


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар