Зухаир Мурад - Колекција „Haute Couture“ пролет 2014

Зухаир Мурад – Колекција „Haute Couture“ пролет 2014

Дизајнерот Зухаир Мурад пораснал во Балбек, Либан. Уште од најмали години тој сонувал да го освои светот на фантазијата, а со цртањето фустани започнал кога имал само 10 години.

„Не се сеќавам на ниту еден ден во мојот живот кога не сум држел молив во мојата рака,“ вели тој.

Денес тој работи во срцето на Бејрут, но неговите неверојатни креации се познати низ целиот свет. Погледнете ја колекцијата на Мурад за висока мода која се очекува оваа пролет да се најде во продажба.

Зухар Мурад - Колекција „Haute Couture“ пролет 2014

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар