5 генијално осмислени пешачки премини за животни

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Ова се пет генијални архитектонски решенија поради кои возачите и животните не мораат да се грижат дека ќе дојде до некоја непосакувана средба меѓу нив.

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Екодукт, Холандија

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Преминот во Националниот парк Баниф, Канада

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Гревесмулен, Германија

5 генијално осмислени пешачки премини за животни

Монтана, САД

(5) 5-genijalno-osmisleni-peshachki-premini-za-zhivotni-www.kafepauza.mk

Божиќните острови близу АвстралијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар