Префинетост и елеганција во пролетно-летната колекција на Армани

Префинета, елегантна и одлично дизајнирана, пролетно-летната колекција на Армани ја истакнува женственоста и зрелоста на секоја жена. Модната ревија ја нарекол „Номад“ и, како и секогаш до сега, во атмосферата преовладувала софистицираност и егзотичност. Погледнете ги наредниве дизајни за висока мода кои привлекоа огромно внимание на Париската модна недела.

Префинетост и елеганција во пролетно-летната колекција на АрманиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар