18 луѓе коишто сакале да создадат лажна совршена фотографија, но не им успеало

18 луѓе коишто сакале да создадат лажна совршена фотографија, но не им успеало

Интернет корисниците ни дозволуваат да ѕирнеме „зад сцената“ од создавањето на нивните фотографии. Како што изгледа на некои луѓе потребен им е само совршен агол за да ја претстават реалноста на начин на кој тие сакаат. Додека некои пак, сакаат нивните фотографии да изгледаат толку совршено што дури ги повикуваат нивните пријатели на помош. Погледнете ја колекцијата на фотографии кои покажуваат што сè стои зад нив.

1. Ова сум јас, ги сакам лебедите и тие ме сакаат мене

2. Направи да изгледам како да сум на ливада

3. Немаш девојка? Нема проблем!

4. Не постои нешто како „премногу луѓе“ кога сакаш да направиш совршена фотографија

5. Кога не знаеш дали повеќе сакаш удобност или убав изглед

6. Супер-лепак за „супер-проблеми“

7. Душо, престани да ми правиш вакви неочекувани фотографии

8. Програмот за уредување фотографии е извонреден

9. Релаксирање на балкон

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар