Милкшејк од кафе

Ладно задоволство со моќен вкус

Милкшејк од кафе

Потребни состојки:
  • 60 мл еспресо
  • 2 топчиња сладолед
  • 100 мл млеко
  • 20 мл чоколаден сируп
Начин на подготовка:

Оставете го кафето да се олади, а потоа заедно со сладоледот и млекото ставете ги во блендер. Мешајте на силна брзина, а потоа во смесата додадете го чоколадниот сируп. Послужете со сладолед или шлаг на врвот, а декорирајте по желба.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар