25 април 2019 | Кафе пауза

ТВ серија: Поврзување (Bonding)

Двајца средношколски најдобри пријатели се сретнуваат во Њујорк по многу години...

3 здравствени проблеми од кои можете да се ослободите со помош на млад лук

Младиот лук е богат со витамини и минерали и има благотворно дејство врз организмот.

12 совети што ќе ви помогнат да се справите со лутината

Важно е да знаете дека оваа емоција ве прави беспомошни, па следениот пат кога ќе ја почувствувате, пробајте некој од следниве совети.

Џ. Пол Гети: Милијардерот кој одбил да плати откуп за неговиот внук

Кога ќе го слушнете зборот милијардер, најверојатно помислувате на Џон Д. Рокфелер или Бил Гејтс. Но во оваа група луѓе спаѓа и помалку познатиот Џ. Пол Гети.

3-те хороскопски знаци кои имаат замерка за сè

Луѓето со следниве хороскопски знаци како да не ги знаат предностите од оптимизмот.

Најважните лекции што можете да ги научите од самотијата

Понекогаш самотијата навистина е единственото нешто што ви е потребно, а ова се најважните лекции што можете да ги научите од неа.

6 самопрегледи што секоја жена треба да ги направи

Постојат некои прегледи кои жените можат да ги извршат самите, а во продолжение погледнете кои се задолжителни.

5 навидум убави машки гестови што жените потајно ги мразат

Веројатно верувате дека со внимателните гестови можете да освоите поени кај партнерката, но се лажете.

5 одлични велигденски торти

Збогатете ја вашата велигденска трпеза со овие одлични овошни торти.

Совети за убавина со кои секогаш ќе изгледате софистицирано и префинето

Денес можете да најдете безброј совети за убавина, а трендовите и модата постојано се менуваат.

Лактозна нетолеранција – нема потреба за паника!

Доколку секој пат кога ќе испиете чаша млеко, ви се појавуваат болки и грчеви во стомакот, а потоа чувство на гадење, воспаление и гасови, веројатно е дека страдате од нетолеранција кон лактоза.
Датум: 25 апр 2019
, Автор: