Валентино – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2014

Марија Грација Кјури и Пјерпаоло Пичоли се оние кои беа одговорни за изработката на оваа прекрасна колекција за висока мода од Валентино. Тие изјавиле дека работењето на колекцијата им претставувало неверојатна авантура. Инспирацијата за моделите започнала од природата, а потоа и од покомплексната природа на женственоста, како и општо од светот. Може да се забележи огромна разновидност во дизајните, почнувајќи од нежни и едноставни фустани за потрадиционалните девојки, па сè до смели и бестрашни модели за оние кои не се плашат да ја покажат својата дива страна. Погледнете како оваа колекција изгледаше на модната писта во Париз.

Валентино – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2014Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар