колекција | Кафе пауза - Part 10

Креативна колекција на обувки од „Адидас“

Џереми Скот е дизајнер кој очигледно има голема смелост при креирањето нови модели за „Адидас“. Тој има и претходно соработувано со овој светски бренд...

Колекцијата пролет/лето 2012 на „H&M“

Повеќето комбинации се направени во светли и тренди бои, а колекцијата вбројува фустани, чевли, панталони, здолништа, сакоа, очила за сонце, блузи, кошули...

Есенската колекција на H&M

„H&M“ за оваа есен се определи за смела колекција која се одликува со женственост. Колекцијата за возрасни се состои од 24 парчиња облека, а на повеќето од нив е застапен цветен дезен.

Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“

Модните куќи „Forever 21“ и „Sanrio“ заедно ја создадоа оваа ексклузивна линија, инспирирана од неодоливата анимирана мачка.

Сончевиот систем на дланка

„Под млечниот пат“ е прекрасна колекција на постери од сите планети во Сончевиот систем. Рос Беренс е креаторот на овие постери каде на секој од нив се прикажани основните карактеристики на секоја планета. Погледнете ги:

Колекција од грижливо подредени предмети

Сите предмети се лични и се буквално извадени од скриени полици и заклучени кутии. Заедно предметите претставуваат временска капсула која одбележува одредено време, лични интереси и приоритети. Погледнете го овој кул проект.

Слатки мачиња со очила

Едни наместени на спиење, други родени глумци, сепак тие повторно докажуваат дека се прави шоумени и едни од најинтересните миленичиња. Уживајте во овие нивни смешни фотографии.

Автомобили направени по нарачка

За обожавателите на автомобили, овие фотографии ќе претставуваат рај за очи. Комбинацијата од елегантни возила и креативноста на одредени луѓе дава неверојатен производ, кој секој би го посакал.

Накит инспириран од храна

Дизајнерката Lucky Folk од Австралија ја спојува храната со златото и среброто во нејзината колекција од накит.

Интересни Гинисови рекорди

Лиса Кортни ја поседува најголемата колекција со Покемон предмети. Според Гинисовата книга, таа има 12 113 предмети и не планира да престане да ги собира.
Датум: 05 сеп 2010
, Автор: