Сончевиот систем на дланка

„Под млечниот пат“ е прекрасна колекција на постери од сите планети во Сончевиот систем. Рос Беренс е креаторот на овие постери каде на секој од нив се прикажани основните карактеристики на секоја планета. Погледнете ги:Сончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланкаСончевиот систем на дланка
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар