Накит инспириран од храна

Накит инспириран од храна

Дизајнерката Lucky Folk од Австралија ја спојува храната со златото и среброто во нејзината колекција од накит. Морската храна е нежно ланче, тестенините се обетки, солените переци – прстени и елегантни брошеви. Вели дека мексиканската кујна за неа била главна инспирација. Љубителите на храната дефинитивно ќе уживаат во оваа колекција, достапна во Австралија.Накит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од хранаНакит инспириран од храна


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар