Креативна колекција на обувки од „Адидас“

Џереми Скот е дизајнер кој очигледно има голема смелост при креирањето нови модели за „Адидас“. Тој има и претходно соработувано со овој светски бренд, а неговата пролетна колекција за следната сезона ќе биде навистина екстра.Креативна колекција на обувки од „Адидас“Во новата колекција тој повторно ги има вметнато неговите препознатливи крилја на обувките. Покрај тоа, тој има внесено тотална иновација во чевлите на „Адидас“, па така може да се забележи модел со дезен на крзно од крава, сандали направени да наликуваат на легендарните и веќе препознатливи модели на патики, па дури и модели со опашка од тигар. Бидејќи неговата претходна колекција доживеа огромен успех, очигледно од „Адидас“ му дале одврзани раце, а тој тоа го искористил максимално. Па кој модел ви е најсимпатичен? Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Креативна колекција на обувки од „Адидас“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Ангела Reply

  Повеќето се ужасни!

 2. Бојана Reply

  Адидас ми се втора омилена марка за патики, но примериве се кој погрд од кој…

 3. Christinna Reply

  nekoe linkche od kaj mozhime da gi nabavime modelite shto ni se dopadnale?? 😀

 4. fjshfsk Reply

  хахахаахах покреативен неможеше да биде.
  П.с ужасни се !

Остави коментар