Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“

Модната куќа „Forever 21“ и компанијата „Sanrio“ заедно ја создадоа оваа ексклузивна линија, инспирирана од неодоливата анимирана мачка. Оваа колекција, која е направена во ограничена количина, вклучува секаков вид женска облека. Од блузи, кратки пантолончиња, долна облека, чорапи до чанти, чевли, накит и слично.Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“Официјално колекцијата ќе биде пуштена во продажба на 18 ноември, во сите продавници на „Forever 21“ и „Sanrio“ низ светот. Она што е поволно за љубителите на „Hello Kitty“ во Македонија, е тоа што целата колекција ќе биде достапна да се нарача и преку интернет. Сите производи ќе можете да ги купите онлајн, а нивните цени ќе се движат од 3,80 до 30 американски долари.Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“Модна колекција инспирирана од „Hello Kitty“

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. mimi Reply

    a ovaa kolku e gadna sto gi oblekla 🙁

  2. tea Reply

    lellelelele kolku najubava kolekcijaaaaaa mi se svigaaaaa!!!:)))

Остави коментар