Теодора Трповска | Кафе пауза

Десерт со пишкоти, шлаг и јагоди

Изненадете ги пријателите и сите уживајте во единствениот вкус на пишкоти со јагоди и шлаг.

Путер од јаткасти плодови и нутела

Многу вкусен путер, како да е создаден за да го мачкате на лепче секое утро...

100% чоколадни колачи

За љубителите на чоколадото (а зарем не сме сите?!), овие колачиња ќе бидат вистинско задоволство.

Зимски пунч

Ова е оној пијалак кој ви ги топли душата и срцето во ладнава зима...

Капучино кекси

На вашето пладневно кафе му треба вкусно колаче...

Машки сендвич

Голем, полн и вкусен - таков е овој сендвич...

Чоколадни палачинки

Толку се лесни за подготовка... Вкусни - со гаранција! Ставете ги на листата на десерти со кои мора да ги изненадите најблиските...

Капучинолини

Меки, полнети и вкусни колачиња, кои дефинитивно треба да ги направите за вашите најмили...

Чоколадни еспресо колачиња

Меки и воздушести, овие чоколадни колачиња може дури и да ве расонат наутро, заради зрнцата еспресо кои ги содржат.

Водич за резбање тиква за Ноќта на вештерките

Сите сме ги виделе оние интересни тикви со фенерче во средината кои се прават за Ноќта на вештерките. Во Македонија не се обележува овој ден, но можете да ги импресионирале соседите со еден ваков уникатен украс во домот.

Печени јаболка

Брзи, меки и неверојатно вкусни, не смеете, а да не ги пробате овие печени јаболка полнети со ореви и суво грозје.

Суперхероите на велосипед

Велосипедот е подобар избор на превозно средство од автомобилот, а тоа го знаат Супермен и Супергрл. :)